Viimane teekond

Burn Burn Burn

Režissöör:
Chanya Button
Pikkus:
1.46
Aasta:
2015
Osatäitjad:
  • Joe Dempsie
  • Laura Carmichael
  • Eleanor Matsuura
Riik:
Suurbritannia
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 03.08 kell 23:59 Raekoja plats

Sünopsis

Sellest, et „Viimane teekond“ ei ole tüüpiline komöödia, annab tunnistust juba filmi algus: loo avasündmuseks on nimelt ühe peategelase, Dani (Jack Farthing) matused. Parima sõbraga on hüvasti jätma tulnud ka tema kaks parimat sõbrannat, lillelaps Seph (menusarjast „Downton Abbey“ tuntud Laura Carmichael) ja küüniline Alex (Sophie Pirrie).

Matustel teatavad Dani vanemad aga sõbrannadele, et enne surma jättis Dan kahele neiule ülesande – puistata tema tuhk laiali Suurbritannia erinevatesse paikadesse, millega lahkunul oli isiklik side. Nii saab alguse üks omamoodi roadtrip, kus, nagu sellistel retkedel tavaks, õpivad tegelased palju uut nii üksteise, oma lahkunud sõbra kui ka elu kohta üleüldse.

„Viimase teekonna“ trumbiks on eelkõige põnevad vestlused kahe peategelase, Sephi ja Alexi vahel, kui nad Dani videopäeviku juhatusel mööda kodumaad ringi rändavad. Filmis rulluvad lahti mitmed tõsised teemad, alates surmahirmuga silmitsi seismisest kuni julguseni olla enda vastu aus, kuid režissöör Chanya Button on liigsesse melanhooliasse laskumata suutnud hoida filmis mõtliku alatooni kõrval ka meelelahutuslikku atmosfääri.