Sing Street

Sing Street

Režissöör:
John Carney
Pikkus:
1.46
Aasta:
2015
Osatäitjad:
  • Ferdia Walsh-Peelo
  • Aidan Gillen
  • Maria Doyle Kennedy
Riik:
Iirimaa, Suurbritannia, USA

Linastub

  • 01.08 kell 22:15 Raekoja plats

Sünopsis

„Sing Streeti“ lavastaja John Carney ei vaja tARTuFFi publikule pikemat tutvustamist, sest just temalt on tulnud kaks varasemat festivali avafilmi „Ükskord“ (2007) ja „Uus algus“ (2014). Sarnaselt eelmistele filmidele ei peta Carney ka seekord publiku ootusi ja toob ekraanidele nooruslikust energiast pakatava loo sõprusest, muusikast ja esimesest armastusest.

Film räägib 14-aastasest noorukist Cosmost (debüütroll Ferdia Walsh-Peelolt), kes kasvab üles 1980ndate Dublinis, hallis Iirimaa linnas, kuhu jõudsalt edetabeleid vallutama asunud moodne briti popmuusika ei jõua just eriti sageli. Cosmo tunneb, et peab igavuse peletamiseks (ja ühe kohaliku noore neiu südame võitmiseks) tegema midagi ennenägematut: nii paneb ta kokku oma bändi ja hakkab koos sellega Duran Durani stiilis muusikavideosid väntama.

Nakatavalt kaasahaaravas muusikafilmis kõlavad paljud omaaegsed hitid sellistelt 80ndate aastate menubändidelt nagu The Cure, A-Ha, Duran Duran, The Clash, Hall & Oates, Spandau Ballet, The Jam jt. Alles oma näitlejakarjääri alustavate noorte kõrval näeme filmis ka mitmeid nimekaid näitlejaid, muuhulgas nii „Troonide mängust“ tuttav Aidan Gillen kui ka „Transformerid: Väljasuremine“ üks peaosatäitjaid Jack Reynor.