Putukad

Bugs

Režissöör:
Andreas Johnsen
Pikkus:
1.13
Aasta:
2016
Riik:
Taani, Holland, Prantsusmaa
Keel:
inglise

Linastub

  • 06.08 kell 19:00 Athena keskus

Sünopsis

Ben Reade ja Josh Evans on kaks uudishimulikku toiduarmastajat, keda ühendab Taanis tegutsev Nordic Food Lab’i uurimistöö putukatest kui alternatiivsetest proteiiniallikatest. Eesmärgiga kaardistada ja maitsta kõikvõimalikke söödavaid putukaid, rändavad kokk ja toiduteadlane üle kontinentide ja maailmajagude, et uurida, kuidas eri kultuurid ja rahvad putukaid toiduks valmistavad ja neid söövad.

Igas paigas pannakse ise välja kaevatud vaglad kohe ka pannile, proovides luua uusi moodsaid maitsekooslusi, mis sobiks tänavatoidust restoranimenüüni.  Kas termiidid, vaglad, siidiussid ja rohutirtsud võiksid trendikas roas vahelduseks asendada liha või on iganenud mõte roomava mullase ja rasvase ussikese söömisest veel nii piisavalt võigas, et isegi kaunis serveering ja lubatud meelierutav maitseelamus ei suuda vaimusilmast kustutada ettekujutust suulage puudutavatest putukajalgadest?

„Putukad“ on hoogne, mahlast maitsenaudingut visualiseeriv dokumentaalfilm, mis lihtsalt ei rända ja meki, vaid muretseb ka tooraine jätkusuutlikkuse ja uue toidumoe kapitalistliku ekspluateerimise pärast.