Õmbleja

The Dressmaker

Režissöör:
Jocelyn Moorhouse
Pikkus:
1.57
Aasta:
2015
Osatäitjad:
  • Liam Hemsworth
  • Kate Winslet
  • Hugo Weaving
Riik:
Austraalia
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 06.08 kell 22:00 Raekoja plats

Sünopsis

Austraalia kirjaniku Rosalie Hami 2000. aastal ilmavalgust näinud ja kohe üleilmseks bestselleriks tõusnud esikromaani „Õmbleja“ alusel vändatud komöödia räägib salapärastel asjaoludel kodukülla naasnud Tilly Dunnage’ist (Kate Winslet). Kunagi kodukohast lahkunud neiust on saanud kaunis, kuid ohtlik femme fatale, kes peab naisterätsepa ametit ja tahab välja selgitada, mis temaga lapsepõlves juhtus, et kogu küla teda vihkama hakkas.

Tilly otsustab lapsepõlvekoju rajada väikese õmblustöökoja, kus valminud kaunid – ja mõne arvates ka siivutud – kleidid toovad halli külakese argiellu elevust nii meeste kui ka naiste seas.

Särtsakas komöödias, kust leiab nii armastust, kättemaksu kui ka kõrgmoodi, mängivad lisaks Oscariga pärjatud Kate Winsletile („Titanic“, „Ettelugeja“, „Steve Jobs“) veel mitmed rahvusvaheliselt tuntud Austraalia staarid nagu näiteks kuulsa näitlejasuguvõsa Hemsworthide noorim vend Liam Hemsworth („Näljamängud“, „Iseseisvuspäev: Uus rünnak“), Hugo Weaving („Matrix“, „Sõrmuste isanda triloogia“) jmt.