Mu arm, ära mine üle selle jõe

My Love, Don’t Cross the River

Režissöör:
Mo-young Jin
Pikkus:
1.26
Aasta:
2014
Riik:
Lõuna Korea
Keel:
korea
Subtiitrid:
inglise

Linastub

  • 04.08 kell 19:00 Athena keskus

Sünopsis

Tänapäeval ei ole just palju selliseid dokumentaalfilme, mis läheksid niivõrd südamesse nagu Lõuna-Korea kõigi aegade edukaim kinodes linastunud sõltumatu film „Mu arm, ära mine üle selle jõe“, mis räägib 76 aastat koos elanud vanapaarist.

Jo Byeong-man on 98-aastane, kuid endiselt kõbus meesterahvas, et tuua majja küttepuud ja panna oma nakatava energia ning liigse rahmeldamisega muretsema oma abikaasa, 89-aastane Kang Gye-yeul. Tundub, nagu poleks koos elatud aastad paari armastust sugugi kahandanud, vaid pigem suurendanud. Kui saabub talv ja sellega koos ka lumi, mängib vanapaar lustlikult lumesõda nagu vastselt armunud. Kui kusagil nende kodu lähedal toimub pidu, panevad nad rahvariided selga ja lähevad sinna tantsima. Nad on endiselt noored.

Kui aga 100. eluaasta künnisele lähenev mees ühtäkki enam voodist tõusta ei jaksa ja hakkab liiga sageli maja kõrval vuliseva jõe poole kiikama, ei ole tema lahkumistund enam kaugel.

Dokumentaalfilm valmis 15 kuud kestnud võtteperioodi jooksul, mil filmigrupp võttis igapäevaselt üles kõik vanapaari elu viimased elusündmused.