Junction 48

Junction 48

Režissöör:
Udi Aloni
Pikkus:
1.35
Aasta:
2016
Osatäitjad:
  • Tamer Nafar
  • Samar Qupty
  • Salwa Nakkara
Riik:
Iisrael, Saksamaa, USA
Keel:
araabia, heebrea
Subtiitrid:
inglise, eesti

Linastub

  • 04.08 kell 23:59 Raekoja plats

Sünopsis

Iisraeli väikelinna getos elav palestiinlane Kareem teeb juhutöid. Kogu tema vaba aeg kulub sõprade seltsis ning oma isiklikke mõtteid ja elulisi juhtumisi räpiks kirjutades. Ta ei pea oma räppmuusikat poliitiliseks. Kuid kas lood maailma ühe kõige politiliseerituma ühiskonna igapäevaelust saavad üldse olla poliitikast vabad?

Seni sõpradega vaid oma getos üles astunud Kareem saab võimaluse esineda Tel Avivi mainekas hip-hop klubis. Kontsert läheb edukalt ning Iisraeli esimese araablasest räppari imago hakkab kiirelt tähelepanu tooma, kuid mitte alati positiivset.

Konfliktid natsionalistlikult meelestatud räpparitega ja probleemid uimastitega hangeldavate sõpradega varjutavad algavat edulugu. Lisaks kõigele sekkub ka Kareemi kaasmuusikust tüdruksõbra Manarsi perekond, keelates peaosalisel neiut lavale lubamast, sest see võiks mustata konservatiivse perekonna mainet.

„Junction 48“ on armastuslugu, mis igatseb olla üle Iisraeli ühiskonna depressioonist ja palestiinlaste kultuurilisest konservatiivsusest, keskendudes muusikale kui universaalsele vabadusele.

Peaosa mängiv Tamer Nafar on Palestiina tuntuima hip-hop grupi DAM asutaja ja laulja. „Junction 48“ võitis tänavuse Berliini filmifestivali publikuauhinna, Tribeca festivalil pärjati seda aga rahvusvahelise konkursi parima filmi tiitliga.