Halal Love (and Sex) / Bil Halal

Halal Love (and Sex) / Bil Halal

Režissöör:
Assad Fouladkar
Pikkus:
1.34
Aasta:
2015
Osatäitjad:
  • Darine Hamze
  • Rodrigue Sleiman
  • Zeinab Hind Khadra
Riik:
Germany, Lebanon
Keel:
araabia
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 02.08 kell 22:15 Raekoja plats

Sünopsis

Kolm iseseisvat, kuid omavahel põimuvat vaimukat lugu, kus vagad Beiruti moslemid püüavad elada ja kohandada oma armuelu ning ihasid viisil, mis ei rikuks pühasid reegleid ja oleks kooskõlas nende usuga.

Awatef on keskealine kahe tütre ema, kes koduste askelduste kõrvalt ei jaksa oma ülimalt armastavat abikaasat rahuldada. Lahenduseks otsib ta mehele teise naise ja esialgu tundubki kõik laabuvat. Kuna uus naine võetakse aga perekonda väga hästi vastu, muutub Awatef mõne aja pärast armukadedaks. Ta otsustab teise naise minema saata ja perekonna taas oma haardesse võtta.

Noor ja ülimalt armukade Mokhtar on vihahoos juba kolm korda oma abikaasast lahutanud. Rahunedes üritab Mokhtar abielu taastada, kuid usu kohaselt ei saa ta neljandat korda sama naisega abielluda. Seega peab ta leidma oma eksabikaasale uue mehe, et siis oma naisega uuesti seaduslikult abielluda.

Loubna on värskelt lahutatud naine, kes saab lõpuks võimaluse olla koos oma tõelise armastatuga. Peagi selgub aga, et väljavalitu ei ole sugugi see, kellena esialgu paistis.

Egiptuse päritolu režissööri ja kodumaal ülipopulaarse komöödiasarja „Mees ja kuus naist“ autori Assad Fouladkari teine täispikk mängufilm on kindlasti üks tänavuse aasta populaarsemaid araabiakeelseid filme rahvusvahelisel areenil.