Armastus ja sõprus

Love & friendship

Režissöör:
Whit Stillman
Pikkus:
1.32
Aasta:
2016
Osatäitjad:
  • Kate Beckinsale
  • Chloë Sevigny
  • Xavier Samuel
Riik:
Iirimaa, Holland, Prantsusmaa
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 06.08 kell 23:59 Raekoja plats

Sünopsis

Kuigi „Armastus ja sõprus“ põhineb Jane Austeni romaanil „Leedi Susan“ (1794), siis vastandina varasematele Austeni ekraniseeringutele ei leia sellest filmist suuri tundeid ja ahhetama panevat romantikat. Ootamatult palju naerda saab aga küll.

„Armastuse ja sõpruse“ kangelannaks on Kate Beckinsale’i („Underworld“-saaga) kehastatud Leedi Susan Vernon – intrigaanist lesknaine, aristokraat ja sotsiaalse skeemitamise kuninganna, kelle relvaks on etikett ja kilbiks teadmine, kuidas kõrgklassi kombeid täiuslikult ekspluateerida. Filmi tegevus leiab aset Leedi Susani meheõe Catherine Vernoni (Emma Greenwell) juures, kuhu Leedi Susan saabub, et teha seda, mis on Jane Austeni romaanides kesksel kohal – leida endale (ja oma tütrele) abikaasa.

Režissöör Whit Stillman („Disko viimased päevad“) on Leedi Susani eraelulised sepitsused viinud aga nii kaugele, et esiplaanile kerkib selgelt kogu ettevõtmisega kaasas käiv naeruväärsus. Filmi ebatraditsioonilise eneseiroonilisuse tõttu võib see meeldida isegi neile, kes ehk tavaliselt romantilisi ajaloofilme ei naudi. Võib öelda, et „Armastus ja sõprus“ on kvaliteetne kammerdraama eelkõige mõistusele, mitte südamele.